TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Serial bez… Mateusza

Na plebanii czasowo zamieszka ksiądz Jacek (fot. Marzena Stokłosa)
Serial „Ojciec Mateusz” bez księdza Mateusza? Trudno to sobie wyobrazić, a jednak.
Nowa seria „Ojca Mateusza” rozpoczyna się wyjazdem księdza detektywa (w tej roli Artur Żmijewski) do Włoch. Na plebanię przenosi się dotychczasowy sekretarz biskupa ksiądz Jacek (Piotr Kozłowski). Ma zastępować księdza Mateusza w parafii, a czy zastąpi go także w roli nieoficjalnego pomocnika sandomierskich śledczych?
Dowodzeni przez inspektora Oresta Możejkę (Piotr Polk) policjanci będą musieli w nowym sezonie znaleźć wytwórców i handlarzy wyjątkowo niebezpiecznych narkotyków. Ofiarą padnie m.in. Michał (Maciek Musiał).
W tarapaty popadnie także aspirant Mietek Nocul (Michał Piela). Romantyczna kolacja, na którą w rocznicę ślubu zaprosił żonę Basię (Ewa Konstancja Bułhak) zakończy się fatalnie. Nocul trafi do aresztu w swojej własnej komendzie, a koledzy będą prowadzić śledztwo w jego sprawie. W winę aspiranta nie uwierzą mieszkańcy plebanii – Natalia (Kinga Preis) i Pluskwa (Eryk Lubos) rozpoczną prywatne śledztwo.
W odcinkach siódmej serii zobaczymy także śledztwa w sprawach oszustw, porwania, wyłudzenia pieniędzy z banku. Będzie dużo akcji i spora dawka humoru. Premierowe odcinki „Ojca Mateusza” już w marcu w TVP1, w czwartki o 20.20.