TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Ksiądz Mateusz na Podlasiu

Andrzej Zaborski w „Ojcu Mateuszu” zamieni policyjny mundur na sutannę (fot. TVP)
Ksiądz Mateusz najczęściej wtrąca swoje trzy grosze w sprawy prowadzone przez policjantów z Sandomierza. Ślady pozostawione przez przestępców prowadziły go też – zawsze w towarzystwie inspektora Możejki i aspiranta Nocula – do innych miejsc regionu świętokrzyskiego: na zamek Krzyżtopór, do Opatowa, Chęcin, a nawet do Kielc. Tym razem detektyw w sutannie trafi aż nad Bug – na Podlasie.
Akcja najnowszego odcinka „Ikona” rozgrywać się będzie w Drohiczynie. Ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) wraz z Natalią i Pluskwą (Kinga Preis i Eryk Lubos) wybiorą się na poszukiwanie miejsca odpowiedniego na „zieloną szkołę”. Przy okazji Mateusz wmiesza się w sprawę kradzieży z miejscowej katedry cennej ikony oraz zaginięcia znanego miejsc owego lekarza. Okaże się, że te sprawy są ze sobą powiązane…

„Ikona” jest pierwszym w kilku odcinków „Ojca Mateusza” zrealizowanych w woj. podlaskim. Zobaczymy w nim m.in. Andrzeja Zaborskiego, aktora Białostockiego Teatru Lalek, znanego widzom z roli komendanta policji w Królowym Moście w filmowej serii „U pana Boga w…”. Pozostałe odcinki, kręcone m.in. w Siemiatyczach i Mielniku nad Bugiem, zobaczymy po wakacjach.