TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Michał Piela: Nocul po awansie

Mietek Nocul będzie nadal dzielnie wspierał Możejkę i korzystał z pomocy księdza Mateusza (fot. M. Stokłosa)
– Aspirant sztabowy Nocul będzie dzielnie sekundował inspektorowi Możejko, ale będzie równie lojalny wobec księdza Mateusza, z którym się przyjaźni i którego samorodny talent detektywistyczny bardzo ceni – mówi o swojej roli w serialu „Ojciec Mateusz” Michał Piela.
Co nowego w Sandomierzu?

– Policja jest czujna. (śmiech)

Ojciec Mateusz też…

– Toteż wspólnie i w porozumieniu czujnie baczymy na to, co się dzieje i na obficie pleniący się występek.

Czego możemy spodziewać się w nowym sezonie „Ojca Mateusza”?

– Mamy do czynienia z gatunkiem serialu kryminalnego, więc wyjawienie tego, co czeka widzów, byłoby czymś najgorszym w stosunku do nich samych.

A co nowego u aspiranta Nocula?

– Aspiranta sztabowego Nocula. Przypominam, że w międzyczasie awansował. W każdym razie aspirant sztabowy Nocul będzie dzielnie sekundował inspektorowi Możejko, ale będzie równie lojalny wobec księdza Mateusza, z którym się przyjaźni i którego samorodny talent detektywistyczny bardzo ceni. Nadal będzie dzielił się w z nim wiedzą z dochodzeń. Będzie też dobrze oddziaływał na swarliwą gospodynię księżowską, Natalię.

Proszę powiedzieć trochę o sobie i innych rolach, bo na aspirancie Noculu…

– Aspirancie sztabowym Noculu…

… nie kończy się Pana zawodowa aktywność.

– To prawda. Jestem absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej. Na ekranie debiutowałem w „Plebanii”. Zagrałem też w serialu „Glina” niejakiego „Pulpeta”, w „Baronie 24”, w „Czasie honoru”, w „Glinie”, w „Dublerach”, także w paru filmach kinowych, w „Rozdroże cafe” Wosiewicz, w „Rysiu” Staszka Tyma, w „Ślubach panieńskich” Bajona. Sporo dubbinguję, więc jak widać, staram się rozwijać.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Krzysztof Lubczyński