TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

„Ojciec Mateusz” nagrodzony!

Artur Żmijewski, Aleksandra Górska i Kinga Preis na planie serialu (fot. TVP)
Serial „Ojciec Mateusz” został laureatem plebiscytu Telekamery „Tele Tygodnia”. Okazał się bezkonkurencyjny w kategorii Serial. Ceremonia rozdania nagród odbyła się 25 lutego w Arkadach Kubickiego na warszawskim Podzamczu.
Serial „Ojciec Mateusz” opowiada o przygodach księdza rzymskokatolickiego, który po powrocie z misji na Białorusi zostaje skierowany do pracy w małej parafii w Sandomierzu. Jako proboszcz wspólnie z zaprzyjaźnionym policjantem rozwiązuje zagadki kryminalne oraz niesie pomoc swoim parafianom, a także wszystkim, którzy są w potrzebie.
– Myślę, że widzowie lubią „Ojca Mateusza”, bo on jest niezwykle kolorowy. I przy tych wszystkich ciekawych wątkach, które staramy się wyjaśniać, jest troszkę bajkowy. Jest tam trochę takiej przypowieści, która niesie z sobą morał. Myślę, że niezależnie od tego, co by mówili nawet najbardziej zatwardziali realiści, każdy, nawet dorosły, lubi bajki pooglądać. Takie bajki, które mają bliską konotację w stosunku do ludzi. Te rzeczy, które opowiadamy, mogą się przydarzyć każdemu z nas. To są takie sytuacje dość prozaiczne, które prowadzą do niezwykłych zwrotów akcji, takiej kompletnej zmiany życia. W tym sensie więc jest to pewna rzeczywistość, ale ona się nie przydarza nam, ale naszym bohaterom, dlatego tę bajkę lubimy oglądać – mówił portalowi tvp.pl Artur Żmijewski, grający tytułową rolę w serialu.
Obecnie widzowie TVP 1 mogą oglądać premierowe odcinki z już 21. sezonu ich ukochanego serialu.