TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Zastępca księdza Mateusza

Serialowy ksiądz Mateusz opuści na pewien czas Sandomierz (fot. TVP/Marzena Stokłosa)
Sensacyjne informacje obiegły media. W „Ojcu Mateuszu” ma się pojawić nowy ksiądz. W tę postać wcieli się Mikołaj Roznerski. Co to oznacza dla grającego ojca Mateusza Artura Żmijewskiego, który jest uwielbiany przez widzów? Ekipa programu „Alarm” gościła na planie serialu.
Mikołaj Roznerski, znany m.in. z serialu „M jak miłość”, zagra księdza Walerego Opłatka. – Dołączam do obsady jako wikary. Bardzo się cieszę. Zawsze chciałem zagrać księdza – mówi z entuzjazmem Mikołaj Roznerski.
Zobacz odcinek programu „Alarm!” o serialu na VOD.TVP.PL
Pojawienie się aktora w nowej roli zostało bardzo ciepło przyjęte przez fanów w mediach społecznościowych. To nie pierwsza przygoda Roznerskiego z jednym z najpopularniejszych seriali TVP. Ucząc się jeszcze w szkole teatralnej, zagrał epizod w „Ojcu Mateuszu”. Wtedy był czarnym charakterem, a jak wypada w roli duchownego?

– Mikołaj Roznerski fantastycznie wygląda w sutannie. Zaskakuje widzów, ponieważ to nie jest jego nisza. Zagrał świetnie – chwali Filip Zylber, reżyser serialu.
Czy ojciec Mateusz wyprowadza się z Sandomierza? Artur Żmijewski, który od 11 lat jako ksiądz detektyw rozwiązuje kryminalne zagadki, podkreśla, że nie ma co podsycać plotek. Fanów uspokaja reżyser.

– Ojciec Mateusz jest tak związany z Sandomierzem, że jeśli wyjeżdża, to tylko na chwilę – podkreśla Filip Zylber. Jak się dowiadujemy, ksiądz Mateusz wyjedzie na jakiś czas na rekolekcje do Krakowa. Na plebanii w Sandomierzu zastąpi go właśnie wikary Walery.